• Wpisów: 111
  • Średnio co: 11 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 21:22
  • Licznik odwiedzin: 9 360 / 1318 dni
 
vincereautmori
 
Moje życiowe lekcje:
1. Podążaj za swoją ciekawością. Podobno ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Ale co we współczesnym świecie zrobisz, jako zwykły cichy człowiek? W końcu mamy XXI wiek i demokrację.
2. Bądź wytrwały w tym co robisz. Nikt nie przepada za słomianym zapałem. Co Ci da siedzenie z dupą przed telewizorem? Idealna figura, wymarzona uczelnia, dobrze płatna praca... Żadne z tych rzeczy nie przychodzą znikąd.
3. Używaj naturalnej mocy wyobraźni, marzenia są jednym z największych darów życia. Nie pozwól sobie na ich utratę.
4. Popełniaj mnóstwo błędów. To będą Twoje decyzje i To Ty musisz wyciągnąć z nich lekcje.
5. Przestań wspominać przeszłość. To już minęło. Co się stało już się nie odstanie. Pogódź się z tym. Żyj chwilą. Tym co jest teraz i tu. Wspominając stare sytuacje możesz zniszczyć teraźniejszość.
6. Wiedza mimo wszystko nie bierze się z podręczników. Musisz najzwyczajniej w świecie zdobyć niezwykle potrzebne doświadczenie. A nie zbiera się go przez dzień, tydzień... To często są długie miesiące, a nawet lata.
7. Nie oczekuj niesamowitych rezultatów, jeśli wciąż stoisz w miejscu. Gdy pokonasz jakiś szczebel swoich postanowień, postaraj się wyznaczyć sobie kolejny cel, do którego będziesz dążyć.
8. Przyjmij krytykę na klatę. Nie płacz, nie dramatyzuj, nie głoduj się ani nie tnij. Nie raz i nie dwa Cię ktoś nie doceni. Nawet Ci najbliżsi. Właśnie... Najbliżsi będą w stanie nawet i nieświadomie wbić Ci sztylet w plecy. Nie daj się, rób po swojemu.
9. Doceniaj osoby, które się dla Ciebie poświęcają. Czasami nawet nie wiesz przez co musiały przejść, by wywołać uśmiech na Twojej twarzy.
10. I ostatnia najważniejsza zasada. Zaufaj innym ludziom, nie zamykaj się. Jeśli nie pozwolisz nikomu do siebie dotrzeć, to pewne, że skończysz w depresji. Uwierz na słowo.

Ja mam takiego jednego człowieka. I wiecie co? Nie zawsze jest kolorowo, czasem jest cholernie źle. Mimo tego, że bardzo się kochamy. Po prostu nie zawsze jest dobrze. Ważne jest natomiast to, że po każdej burzy wychodzi słońce. Są kłótnie, są dni, gdy nie możemy wytrzymać we własnym towarzystwie. I ... Cudowne jest to, że póki co pokonaliśmy wszystkie dotychczasowe przeciwności losu i mimo wszystko jesteśmy ze sobą i staramy wspierać się nawzajem. I wiecie co? To najwspanialsze uczucie. I bezapelacyjnie warto o nie walczyć. Za nic w świecie nie oddałabym tej osoby.
Dziękuję M.

Trzymajcie się,
xoxo

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego